top of page

Bezlepkové PERNÍČKY se slaným karamelem

Aktualizováno: 10. 12. 2023


Perníčky pro ty, kdo nejsou pouze alergičtí na lepek, ale také na laktózu. Slaný karamel jsem udělala s kokosovým mlékem. Místo másla jsem použila rostlinný tuk - můžete použít třeba ne-máslo.


Perníčky jsem spojila slaným karamelem a ještě jsem jim dopřála koupel v hořké čokoládě. A aby toho nebylo málo, některé perníčky dostaly ještě kokosový nášup. Perníčky jsou ihned měkké!


Bezlepkové PERNÍČKY se slaným karamelem

  • Velmi snadné, příprava 20 minut, odležení 4 hodiny. pečení cca. 8 minut

  • Bez lepku, laktózy a masa


Bezlepkové PERNÍČKY se slaným karamelem

SUROVINY:


Chybí Vám něco bezlepkového? Nakoupit můžete zde v našem 100 % bezlepkovém eshopu!Bezlepkové PERNÍČKY se slaným karamelem


SLANÝ KARAMEL


Recept na slaný karamel naleznete ZDE.

Není to nic složitého. Potřebujete jen cukr, kokosové mléko a sůl.


Bezlepkové PERNÍČKY se slaným karamelem

POSTUP PŘÍPRAVY:

  • Z výše uvedených surovin vypracujeme nelepivé těsto. Bude samozřejmě nejdříve lepit, ale pomůžeme si podsypáním válu moukou.

  • Těsto dáme do potravinové folie a necháme odležet v lednici nebo někde v chladnu. Ideálně přes noc, ale postačí 4 hodiny.

  • Těsto rozválíme a vykrajujeme námi zvolené tvary.

  • Pečeme v předem rozehřáté troubě na 200 °C přibližně 8 minut. Po upečení necháme vychladnout, slepíme perníčky karamelem a vykoupeme v hořké čokoládě. Pokud máme rádi kokos, vyválíme v kokosu.

  • Perníčky jsou ihned měkké.


Pokud jste začátečníky v bezlepkovém pečení, připravili jsme pro Vás Balíček bezlepkového pekaře začátečníka, který obsahuje Psylium, Xantan, prášek do pečiva bez fosfátů a droždí.


Bezlepkové PERNÍČKY se slaným karamelem


Moji novou anglickou bezlepkovou kuchařku EAT LIVE FEEL WELL si můžete prolistovat zde 👇A koupit si ji můžete na Amazonu zde v tištěné nebo elektronické podobě.📽 Zde se můžete podívat také na moje video, kde je popsáno, jak podobný (semínkový) chléb upéct a to krok za krokem.587 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page