top of page

Bezlepkové CUPCAKES s cottage cheese

Aktualizováno: 12. 12. 2023

Ony to možná budou Muffiny, nejsem si rozdílem muffin vers. cupcakes jistá. Asi je to jedno. Můj syn jim říká "Mufíny". Říká to stejně, jak se to píše. Nicméně, to nemění nic na faktu, že zmizely rychlostí světla, byly lahodné a neskutečně vláčné.


Ještě aby nebyly. Použila jsem mandlovou mouku, bezlepkové ovesné vločky. Cottage cheese s jogurtem se postarali o to, že byly šťavnaté. Ve spojení s borůvkami, snad i zdravá svačinka.

Bílý cukr nepoužívám, takže přišla vhod Panela, kterou najdete i v našem eshopu.


Panela je sušená třtinová šťáva, má karamelovou chuť i barvu. Osobně sladím málo, klidně přidejte, pokud se Vám moje množství sladidla bude zdát nedostatečné.


Má to vývoj. Paní na Facebooku psala, že jsou to Mufíny, neboť nejsou zdobené. Já ji budu věřit.

Připomíná mi to legendární scénu z Pelíšků, zdali se jedná o nok nebo knedlík. Už to tak vypadá, že jsem pekla kapkejk a vyšel mi z toho mufín. Holt, každá den není posvícení!


Bezlepkové CUPCAKES s cottage cheese

  • Snadné - zvládnou i děti, doba přípravy asi 15 minut. Pečení cca. 30 - 40 minut.

  • Bez lepku a bez masa.


Suroviny:


Co budeme ještě potřebovat?


Budeme potřebovat košíčky na muffiny/cupcakes. Většinou je jich 12 ks v balení (silikon). Můžete použít i papírové, ale pozor ty se vám obvykle rozjedou a bude po estetice. V tomto případě doporučuji si pořídit plech na cupcakes a tam vkládejte ty papírové.Bezlepkové CUPCAKES s cottage cheese


Postup přípravy:


  • Troubu rozehřejeme na 180 °C, připravíme si formičky. Silikonové formičky si vypláchnu vodou.

  • Mokré a suché přísady si smícháme separátně, kromě borůvek.

  • Poté suché s mokrými smícháme a nakonec vmícháme borůvky.

  • Dáme do košíčků na cupcakes (muffiny) a pečeme cca. 30 - 40 min. Test, že je pečeno uděláme špejlí. Pokud je suchá, máme hotovo.


Pokud hledáte kvalitní 100 % bezlepkové produkty koukněte do našeho eshopu. Vše je bez lepku. Garantováno!Bezlepkové CUPCAKES s cottage cheese


Dobrou chuť přeji!


Moje kniha Eat Live Feel Well se 77 bezlepkovými recepty, jógou a procházkou po Praze. K dostání na Amazonu. Kniha je v angličtině.📙 A zde si knihu můžete, společně se mnou prolistovat:-)
322 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page