top of page

TAK TO JSEM JÁ :-)

fotoprome.cz-13236_3338a.jpg

KONTAKT

  • YouTube
  • Spotify
  • Celiakarna
  • Celiakarna.cz

Děkuji za zprávu!

Jmenuji se Dagmar a mám alergii na lepek. Tento web sdílí informace o celiakii, alergii na lepek a samozřejmě také recepty, které jsou bez lepku. Většinou jsou také bez laktózy a velmi často bez masa. Pokud by vás zajímalo, co jsem zač, tak se můžeme podívat na můj pracovní web hrinterim.cz, kde naleznete více informací o mně

 

A PROČ PÍŠI TENTO BLOG? 

Protože nakupování bezlepkových surovin, vaření z nich a nebo takový výlet do restaurace není pro člověka, který má, ať už alergii nebo intoleranci na lepek, úplně jednoduchá disciplína.

 

Samozřejmě také pominu fakt, že pokud si chceme bezlepkové pečivo třeba koupit, tak nějaký, nehezký bochník chleba, nás přijde na 100 Kč. Hlavně si ovšem člověk nesmí přečíst, z čeho se to upeklo. Když to vždycky čtu, tak si připadám jako "Alenka v říši divů". Tolik chemie, různých zesilovačů chuti, barviv, emulgátorů. A to já skutečně nehodlám podporovat. 

Abychom se správně pochopili. Já nejsem žádná bláznivá bio matka, která jde prát do řeky, odmítá očkovat děti a ještě k tomu rodí doma. Ne, mě extrémy nebaví. Ale na druhou stranu nechci do sebe a své rodiny "cpát" nějaké chemické sloučeniny. 

Bez lepku se dá vařit úplně v pohodě, jen si musíme některé věci, prostě a jednoduše vyzkoušet. Typicky to bude pečení chleba nebo housek. Počítejte s tím, že se vám to několikrát nepovede. To je naprosto normální. Já už jsem toho vyházela mnoho.

Mojí pekařskou prvotinou byl rýžový (kvasový) chléb. Nevěděla jsem, že příprava kvasu trvá týden, tak jsem ho nechala kvasit jeden den. Chlebem jsem klidně někoho mohla zabít. Smáli jsme se tomu výrobku velmi dlouho a říkáme mu s láskou "Beton Brot". 

Mám ráda aktivní životní styl. Takový životní styl pro mne znamená nejenom vyváženou, pestrou a v mém případě bezlepkovou stravu, ale i pohyb. Cvičím aktivně jógu, ať už doma, tak ve studiu. Moje domácí jóga je hlavně o tom, že mě často bolí záda. Ano, sedím dlouho u PC, takže musím cvičit.

Doma se snažím cvičit každý den. Úplně každý den "stojím na hlavě".  Do studia "Bikram jógy" chodím, jak mi mé časové možnosti dovolí. Bikram jóga je ta v sále, kde je 42 °C. A je to skvělé. 

No a jelikož mi už dávno není 20, ráda vám budu demonstrovat na níže uvedených fotografiích (foceno 07/2020 a v tomto roce je mi 44 let), že pokud budete zdravě jíst a ještě k tomu budete dělat nějaký sport, třeba jógu, tak nebudete vypadat úplně zle:-). A bude vás to cvičení bavit a vůbec se nemusíte omezovat. Já toho sním hodně, ale jím pravidelně, samozřejmě zdravě a několikrát denně. A plus ten pohyb. 

 

 

 

 

 

 

A kdo si myslí, že bez práce jsou koláče, tak se zmýlil. Bez toho, že se o sebe budete starat, budete se pohybovat a rozumně stravovat, to prostě nepůjde. Nevěřte, prosím, nějakým zázračným dietám, které vám slibují, zázraky na počkání. Začněte přemýšlet o tom, co jíte a pijete. Kolik toho sníte. Kolik toho uběhnete. Kolik času trávíte na hřišti, v lese, v posilovně, v bazénu, ve studiu jógy atd. 

Je to jenom o tom, začít. Tak pokud jste nespokojení s tím, jak vypadáte, je potřeba, něco začít dělat. Sami musíte chtít. Je to o vás, nikdo to za vás neudělá. Cvičit dlouhodobě, cíleně, vědomě a s radostí. Garantuji vám, že se budete cítit skvěle. Budete úspěšnější v práci, podnikání nebo ve škole. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vážené dámy a vážení pánové

budu velmi ráda pokud najdete na mém webu inspiraci pro vaše bezlepkové vaření. Pokud se se mnou budete chtít podělit o své umění, tak mi napište. Budu se těšit na vaše příběhy nebo recepty, které, pokud budete chtít, zveřejním.

Fotky (jiné, než moje) na svém webu zveřejním s vaším souhlasem, se jménem autora. Pokud budou nehezké, tak je na svůj web dávat nebudu. Je mi líto, ale já chci aby tento web měl nějakou úroveň. Nechci tady žádné reklamy na pánvičky ani ošklivý fotky... 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vaše, 

Dagmar Matějková

 

Web_joga6.jpg
Web_joga10.jpg
fotoprome.cz-14467_2367_ls.jpg
fotoprome.cz-14467_2360_ls.jpg
fotoprome.cz-14467_2369_ls.jpg
bottom of page